+420 777 296 703 info@inline-akademie.cz

skolni_pohar2016_069Závodní sezóna je v roce 2016 celkem nabitá a i my jsme do kalendáře závodů přidali několik akcí, které zaštiťujeme i po organizační stránce. Jednou z nich byl i „Školní in-line pohár“ pro děti ze základních škol a víceletých gymnázií. Závod jsme organizovali ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů. Celá akce se odehrávala dne 20.4.2016 na in-line oválu  sportovního areálu CESA VUT, který má délku 465m. Pro tentokrát všichni účastníci reprezentovali svou školu, pro kterou mohli získat pohár za nejvyšší počet bodů udělovaných za umístnění v jednotlivých kategoriích.

Z našeho týmu zastupovaly svojí školu sestry Hoskovcové a Valentína Svobodová, z brněnského oddílu Bruslárna.cz se k ním přidali Adéla Dostálová a Ondřej Nováček. Celkem se závodů zúčastnilo 60 dětí ze 20 škol z Brna a okolí. Objednané počasí se nedostavilo, celý čas bylo hodně větrno a to dětem závodění moc neusnadnilo. Počet finálových kol pro některé kategorie byl proto po poradě zástupců škol a oddílů s hlavní rozhodčí mírně upraven. Nejdelší trať, kterou absolvovali kategorie kadetů, byla „jenom“ v délce 1,86 km.

V průběhu celého dopoledne probíhal i dovednostní slalom pro všechny, kde každé dítě za účast získalo od naších sponzorů menší cenu – volné vstupenky na jejích služby/akce.

Doufáme, že jsme započali další tradici závodu pro děti a o rok se setkáme nejen s letošními účastníky, ale přibydou k nim další odvážní zástupci svých škol.