+420 777 296 703 info@inline-akademie.cz

napajedla2016_018 Poslední květnovou sobotu se celkem početní skupina našeho oddílu zúčastnila závodů v Napajedlech, který je součástí Moravské Inline Tour a zároveň se zde konalo MČR v 1/2 maratónu.

V odrážedlech nás zastupoval nejmladší účastník Richard, který sice dorazil na posledním místě, ale odnesl si od pořadatelů hodnotné ceny pro nejmladšího účastníka závodů. V kategorií začátečníků na bruslích, kde se jela vzdálenost 400m, jsme za náš tým neměli zastoupení, avšak bojovali v něm Luisa Zezulova a Timea Baláková (obě Bruslárna.cz), které s trénují společně s naším oddílem. V kategorií žáci/žákyně C si pro vítězství dojela Adéla Dostálová (Bruslárna.cz), naše nová členka Linda Avratová, pro kterou to byla první zkušenost ze závodů mimo Brno, se nenechala zahanbit ani na fitnessových bruslích a jeden okruh zvládla za čas 4:35 min.

Závod na 3 okruhy ovládla z děvčat Zuzana Kuršová (SSC Otrokovice), z kluků dorazil první Jakub Kočí (In-line Veselí). Náš „tréninkový spoluparťák“ Ondřej Nováček (Bruslárna.cz) obsadil ve své kategorii žáků B třetí místo s časem 6:32 min. Mezi dívkami v kategorii žákyně B od nás dojela nejlépe Klára Linhartová (6.místo), za ní se ztrátou necelých 30sec. Valentina Svobodová (žákyně A, 8.místo) a za ní opět v rozestupu 30 sec. Aneta Hyttychová (žákyně B, 12.místo).

Open sprintu na 10km se účastnili Honza Ouda (6.místo) a děvčata Michaela Ošancová (5.místo), Denisa Jedličková (6.místo). Musím pochválit i některé rodiče (Avratová, Svoboda), kteří nedělali svým dětem pouze doprovod, ale aktivně se zapojili do závodu a zvládli odjet závod Hobby na 5,6 km.

V 1/2 maratónu jsme měli pouze jednu zástupkyni oddílu, Janu Oudovou, která by se v případě českého občanství umístila na krásnem 3.místě v MČR v kategorii F39.

Fotogalerie opět na známém místě ZDE, výsledky tady.